Yer Dekorasyonunda Çini Farkı

Çini Osmanlı mimarisinin her alanında itina ile kullanılmış bir sanat türüdür. Taslar, kaplar ve ev gereçlerinin yanında çini aynı zamanda duvar ve yer dekorasyonunda da rahatlıkla kullanılabilir. Çini karo modelleri genel anlamda ev dekorasyonu için pek uygun olmasa da evlerine bu uygulamayı yaptıranlar mevcut durumda. Bununla birlikte çini karo modelleri en çok restoran ve otel gibi turistik işletmelerde kullanıldığında çok şık durmaktadır. Çini karolarla birlikte uygun mobilyalar kullanılırsa mekan çok fazla rağbet gören bir yer olabilir. Çini karolar bizim kültürümüzü en iyi yansıtabilecek kapasitede olan yer döşemesi ürünleridir. Dekorasyon açısından geleneksel tavırları takınmayı planlayanlar için çini karolar oldukça ideal bir seçim olacaktır.

kale_cini_karo kale_cini_urunler

PVC Rulo Kaplama Özellikleri

PVC rulolar görüntü olarak aynı laminat parkeleri andırmaktadırlar. Bunun dışında farklı görünümde olanlarda vardır. PVC ruloları parkelerden ayıran en büyük özelliklerden birisi çok daha ucuz olmasıdır. Bununla birlikte PVC rulolar binaya fazla ağırlık yapmamaktadır. PVC rulolarda hiçbir şekilde bakteri üreyemez. Uygulanması da parkeye oranla çok daha kolaydır. PVC rulolar ev dekorasyonunda hoş bir görüntü bırakabilmektedir. Aynı zamanda mobilyaların direk olarak PVC ruloya zarar vermesi söz konusu değildir. Herhangi bir kimyasaldan etkilenmez. PVC kaplamalar ısı ve ses yalıtımı için birebir uygulamalardır. PVC rulonun ülkemizde 10 yıllık bir mazisi vardır ve bu on yıllık mazi içerisinde oldukça ilgi görmüştür.

pvc_ladin_rulo pvc_rulo_desenleri

Parkelerde Renk Seçimi

Ev dekorasyonunda zemin döşemeleri geri planda tutulmaktadır. Genel anlamda nsanlar yer döşemesi olarak ilk önce fayans ya da seramik düşünmektedir. Fakat laminat parkeler hem uzun ömürlüdür hem de şık bir hava katar. Bununla birlikte laminat parkeler yazın soğuk ve kışında sıcak tutar döşendiği ortamı. Parkelerde açık renk kullanımları bulunduğu ortamı çok şık göstermektedir. Bununla birlikte koyu renk parkeler kullanmış olduğunuz mobilyalar ile uyum içerisinde olurlarsa eğer ağır ve gösterişli bir hava katabilir. Ferah bir ev dekorasyonuna sahip olmak istiyorsanız muhakkak açık renk parkeleri kullanmalısınız. Bununla birlikte koyu renk parkenin de kirliliği çok rahat göstereceğini de unutmamak gerekir.

parke_dis_budak parke_renkleri

Floorpan Parke Modelleri

Parke aslında çok eski geleneklere dayanmaktadır. İç Anadolu da yazın serin, kışında sıcak tutması nedeni ile insanlar evlerinde parke ürünleri kullanmaktaydılar. Tabi şu anda büyüyen bir sektör haline gelerek eski model parkelerden eser kalmamıştır. Bu nedenle artık modernleşen sanayi de sıcak bölgelerde yaşayan insanlar bile mobilyalarına uyumlu olacak parkeler almaktadırlar. Bunun tam tersi olarak parkeye uyumlu mobilya alanlarda bulunmaktadır. Parke bir evin dekorasyonuna büyük katkı sağlamaktadır. Floorpan parke modellerini diğer parkelerden ayıran en büyük özellik çok geniş bir renk kataloğunun bulunmasıdır. Renk kataloğundaki renklerden herhangi birini evinize seçmek hayli zorlayacaktır sizi. Bu kadar fazla renk seçeneğinin olması seçim anlamında ev dekorasyonunuza tam anlamıyla bir katkı sağlayabilir.

parke-kataloğu-Floorpan parke-katalok-floorpan

İlgi Çekici Simli Halı Modelleri

Ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılan halı modellerinden birisi de simli halı modelleridir. Bu halılar özel olarak simli iplerle dokunmuşlardır. El dokuma halısı olarak bulunamamakla birlikte bu tarzda halılar makine halıları olarak üretilmektedir. Bununla birlikte simli halılar uygun mobilyalar ile kullanıldığında salon dekorasyonunda oldukça şık bir görünüm oluşturacaktır. Aynı zamanda klasik görünümlü yatak odası takımlarında da simli halılar kullanılarak çok şık tasarımlar oluşturulabilir. Ev dekorasyonunda simli halılar çoğu kişi için abartı olarak görülmekteyse de sade bir mobilya tasarımı üzerinde simli ve oturaklı bir halı kullanarak gerekli hareketliliği sağlayabilirsiniz. Bunun yanında çocuk odalarındaki eğlenceli mobilyaların yanında da oldukça hoş duracaktır.

deri kaplama simli hali geometrik desenli simli hali kirmizi simli hali

Dekoratif Parke Modelleri

Parke kullanımı bir ev dekorasyonunun vazgeçilmez öğelerinden birisidir. Artık eski model seramikler ve fayans kaplamalar tarih olmuş durumda. Parkelerin ısı yalıtımı etkisi olması nedeniyle de enerjiden tasarruf edilebilmesi söz konusudur. Bununla birlikte parkeler artık klasik görünümlerinden kurtulmaya başlamıştır. Henüz ülkemizde bu dekorasyon harikası parke modelleri kullanılamıyor olsa da dünyanın farklı yerlerinde üretimine başlanan parkeler mevcuttur. Önümüzdeki yıllarda dekorasyonda muhakkak kullanacağımız parkeler arasında puzzle görünümlü ve geometrik desenli olan parkeler mevcuttur. Bu parkeler sayesinde basit görünen mobilyalarınızda dekorasyon anlamında değer kazanacaktır. Bu sayede hem ısı yalıtımı yaptırmış olacaksınız, hem dekorasyonda çığır açacaksınız hem de var olan mobilyalarınızı yenileme derdinden kurtulacaksınızdır.

ahsap_parke_modelleri farkli_parke_desenleri parke_deseni_cesitleri

Kaymaz Halı Modellerinin Özellikleri

Ev dekorasyonunda halı seçimi oldukça önemlidir. Bununla birlikte halının görünüşü kadar özellikleri de önemlidir. Örnek vermek gerekirse uzun tüylü halılar küçük çocukları olanların kullanmaması gereken halı modellerindendir. Çocuklu aileler kısa tüylü ve sert tabanlı halıları seçerek hem tozun hem de mikrobik canlıların barınmasına imkan sağlamamaktadır. Kaymaz halı modellerinin özelliklerinden bahsetmek gerekirse bu halılar hemen hemen her halı firmasının özel kreasyonu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bununla birlikte koridorlar ve merdivenler başta olmak üzere ev dekorasyonunda her alanda ve her mobilya altında rahatlıkla kullanılabilir. Bir sürü modeli ve çeşidi olan bu halıların en büyük özellikleri kaymaz bir tabanlığa sahip olmalarıdır.

dekoratif kaymaz pas pas kaymaz hali modelleri kaymaz merdiven pas pasi kaymaz oda halilari

Dekoratif Yuvarlak Halı Modelleri

Ev dekorasyonunda kullanılan en önemli halılardan bir tanesi de yuvarlak şekilde olan halılardır. Bu yuvarlak halılar genel olarak küçük modelleri paspas olması için kullanılsalar da büyük ve geniş modellerini salon halıları olarak da kullanabilirsiniz. Bununla birlikte yuvarlak modelli halılar salon dekorasyonunda, yatak odası ve çocuk odası dekorasyonunda, mutfak ve banyo dekorasyonlarında rahatlıkla kullanabilirler. Hemen hemen her halı üreticisi firma yuvarlak halılar üretmektedir. Bu nedenle ünlü firmalardan da alabileceğiniz gibi aynı zamanda marka olmayan halılardan da satın alabilirsiniz. Kalite farkı dışında büyük ölçüde fiyat farkı da oluşacaktır. Farklı şekillerde olan bu halılar çok çeşitli desenlere sahiptir.

kul rengi yuvarlak hali misirli yuvarlak hali mor yuvarlak hali

Dekoratif Karo Halı Modelleri

Karo halılar dekorasyonda sıklıkla karşımıza çıkan modellerdir. Görüntüleri ile çoğu patchwork halıları andırır. Bunun dışında geometrik bir sırayla oluşturulmuş karo halı modelleri de bulunmaktadır. Karo halı modelleri ev dekorasyonunda olduğu kadar aynı zamanda ofis dekorasyonlarında da rahatlıkla kullanılabilir. Eğer çalışanlarınız üzerinde enerjinin hakim olmasını istiyorsanız canlı renklerle süslenmiş ofisler ya da koridorlar yaratabilirsiniz. Bununla birlikte karo halı modelleri çocuk odaları için oldukça uygun halılardandır. Uzun tüylü oldukları da kadar kısa tüylü ya da tüysüz sert karo halılarda mevcuttur. Özelliklede renkli karo halı modellerini beyaz ağırlıklı mobilyalarla birlikte kullanırsanız ihtiyacınız olan renk uyumunu yaratabilirsiniz.

geometrik desenli dilek hali gri dilek hali kabartmali hali kabartmali krem hali

Çam Halı Modelleri

Çam halı 1949 yılında Isparta’ da kurulmuş olan köklü bir halı firmasıdır. Üretmiş olduğu halılarda 2 yıllık sanayi bakanlığı garanti onayı belgesine sahiptir. Halılarında antimikrobiyel özellikleri bulundurmaktadır. El dokuma halılarında yüzde yetmiş saf ipek kullanılmıştır. Ucuz halı garantisi ve ücretsiz evinizde deneme şansı sunmaktadır. Halılarındaki özelliklere göre bir ve iki yıl arasında değişen zamanlar belirerek halılarınızı sigortalamaktadır. Halı ürün gurubu içerisinde el halısı, caprice halı, patchwork halı, kilim, makine halısı, rulo yolluk, bebek ve çocuk odası halısı, natürel deri ve patchwork deri halı, suni kürk halı, loom concept özel tasarım halı, banyo halısı ve shaggy halı modelleri bulunmaktadır. Uygun ev dekorasyonu ve mobilyalar sayesinde hoş dekorasyon yaratabilirsiniz.

lacivert cam hali puzzle cam hali yuvarlak cam hali