Doğtaş Mobilya Yatak Odası Takımları

Doğtaş mobilya bu yıl üretmiş oldu yatak odası takımları ile her zevke hitap etmeyi amaçlamakla birlikte aynı zamanda yatak odası dekorasyonunuza farklılık getirmeyi hedeflemektedir. Yatak odası takımının içerisinde karyola, şifonyer ve gardırop gibi parçalar uyumlu halde bulunmaktadır. Doğtaş mobilya yatak odası takımlarını tek tek incelemek gerekirse şifonyerin ilk çekmecesi bayanların ihtiyaçlarına göre düzenlenmiştir. Öyle ki takıların rahatlıkla konulabilmesi için özel bölmeler bulunmaktadır. Aynı zamanda takılarınızın zarar görmesini engellemek için deri aksanlı zemin kullanılmıştır. Çiçek desenli aynalı gardıropta ise her kıyafete uygun bölme bulunmaktadır. Karyoladan bahsetmek gerekirse ev dekorasyonunuza farklılık katacak deri başlıklı bir karyola ile hoş bir görüntü kazanacaksınız.

dogtas-yatak-odasi yeni-sezon-yatak-odasi-1

Yatak Odası Dekorasyonunda Koltuk Detayı

Yatak odaları günün yorgunluğunu atmak için ideal ortamlardır. Ayaklarınızı uzatarak keyif yapabileceğiniz, kahvenizi yudumlarken kitabınızı okuyabileceğiniz eşsiz bir yerdir. Öyle ki yatak odası dekorasyonunda geniş yatak odaları için koltuk detayı eklemek çok hoş bir görünüme ve rahatlığa sebep olacaktır. Yatak odanızda ikiz koltuk modellerinden, berjer sandalye modellerine kadar bir mobilyayı kombine edebilirsiniz. Ayrıca daha geniş yatak odaları için ikili koltuklar da çok kullanışlı olmaktadır. Küçük yatak odalarında ise daha küçük sandalye modellerini tercih edebilirsiniz. Farklı dekorasyon fikirleri yaratmak isterseniz, dekorasyonunuzun tarzına uygun mobilyalar seçerken zıt renklerin inanılmaz uyumunu unutmayın. Ayrıca puflar ve tabureler farklı tarzları ile yatak odanızı dekore ederken size yardımcı olacaktır.

Yatak Odası Dekorasyonunda Koltuk Detayı 2 Yatak Odası Dekorasyonunda Koltuk Detayı 3 Yatak Odası Dekorasyonunda Koltuk Detayı

Gece Lambasının Ev Dekorasyonunda ki Yeri

Ev dekorasyonunda aydınlanma aksesuarları büyük önem taşımaktadır. Abajurların yanı sıra gece lambaları da hanımların maharetli ellerinden tasarlanınca daha bir anlam kazanmaktadır. Gece lambası için sıra dışı tasarımlara göz gezdirdim de muhteşem tasarımlar buldum. Daha önce balkabağından gece lambası yapıldığını duymuş muydunuz? Balkabağından gece lambasını şöyle yapıyoruz; değişik şekildeki balkabaklarını oyarak kurutuluyor. Daha sonra içerisine küçük mumlar yerleştirilerek kullanılabiliyor. İsterseniz sertleşen balkabağına vernik sürerek daha dekoratif hale getirebilirsiniz. Muhabbet kuşlarının kafesini herkes bilir. Fakat kafes dışında aksesuar olarak kullanılabildiğini bilen var mı? Bilmeyenler için söylemek isterim ki kuş kafeslerini istediğiniz gibi çiçeklerle, boncuklarla süsleyerek ve ya boyayarak gece lambası olarak kullanabilirsiniz.

Gece Lambasının Ev Dekorasyonunda ki Yeri 2 Gece Lambasının Ev Dekorasyonunda ki Yeri

Yatak Odası Dekorasyonunda Çalışma Masasının Önemi

Yatak odalarının dekorasyonunda ev dekorasyonuna uygun olması bakımından dogru mobilya seçimine dikkat etmeliyiz. Geniş bir odayı dekore etmek çok kolayken dar ve küçük bir odayı dekore etmek doğru seçimler yapmaya bağlıdır. Çalışma masasının yatak odası dekorasyonunda yer aldığı günden bu yana çok farklı kombineler ortaya çıkmıştır. Çalışma masasının seçimi ise dekorda önemli bir yere sahiptir. Açık renk masa seçimi odanızı aydınlık ve ferah göstereceği için doğru bir seçim olacaktır. Gece geç vakite kadar çalıştığımızı düşünürsek yatak odamızda çalışma masamızın işimize çok yarayacağı kesin. Bu nedene bağlı olarak rahat bir koltuk masamıza eşlik edecektir. Antika tarza uygun olarak tasarlanmış çalıma masaları yatak odası mobilyalarınıza uygun olarak tasarlanmaktadır.

Yatak Odası Dekorasyonunda Çalışma Masasının Önemi 2 Yatak Odası Dekorasyonunda Çalışma Masasının Önemi 3 Yatak Odası Dekorasyonunda Çalışma Masasının Önemi

Küçük Yatak Odasını Nasıl Dekore Ederim?

Yatak odaları günümüzde en kolay dekor edilen mekanlar arasında gelmektedir. Yatak odaları için tasarlanan mobilyalarda kullanışlılık ve modernlik ön plandadır. Küçük ve dar yatak odalarını dekore etmek ise zor gibi görünür. Oysa doğru mobilyaları doğru yerde kullanmak işinizi kolaylaştırabilir. Odanıza göre mobilya seçimine de dikkat etmemiz gerekmektedir. Aydınlık ve ferah bir görünüm için ise ışıklandırmaya ve kullanılan mobilyalara dikkat etmemiz gerekir. Ayrıca küçük bir oda olduğunu düşünürsek yatak altlarını sandık olarak kullanabiliriz. Başucumuzu kullanışlı raflar ile dekor edebilir ve birçok eşyamızı bu raflarda muhafaza edebiliriz. Abajur ev dekorasyonunda olmazsa olmaz bir aksesuar çeşididir. Yatak odası için de farklı bir abajur çeşitleri mevcuttur. Duvara monte edilebilen apliklerde çok şık bir görsellik sergilemektedir.

Küçük Yatak Odasını Nasıl Dekore Ederim 2 Küçük Yatak Odasını Nasıl Dekore Ederim

Küçük Yatak Odasını Nasıl Dekore Ederim 3

Yatak ve Bazalar

İşten yorgun geldiğinizde yatağınıza uzanıp günün yorgunluğunu atmak istemez misiniz? Kim istemez ki? Bu konuda yatağınızın yapısı çok önemlidir. Ortopedik yataklar bel ve sırt ağrılarınıza çok iyi gelen hatta tedavi edici özelliği bile bulunan yataklar mevcuttur. Ayrıca antibakteriyel özelliğe sahip olan yataklar yaylı sistem sayesinde kaliteli uykular sizleri bekliyor. Yatakların boylarına ve ebatlarına uygun olarak üretilen bazalar da çok kullanışlıdır. Çelik profilli bazalar çökme riskine göre tasarlanmıştır ve daha çok eşya almaktadır. Kullanışlı bazalar, dekoratif desenli ortopedik yataklar, yatak odası dekorasyonuna ve yatak odası mobilyalarına uygun olarak üretilmektedir. Deri profilli bazaların yanı sıra kumaş profilli bazalar da leke tutmayan kumaşlardan tasarlanmaktadır. Her evde kullanılan ve vazgeçilemez bir mobilya olan bazalar uygun fiyatlarla satılmaktadır.

yatak baza 2 yatak baza 3 yatak baza

 

Son model yatak odası mobilyaları

Ev dekorasyonunda en önemli mobilyalardan birini oluşturan yatak odası mobilyaları, ülkemizde bir çok firma tarafından hem çok şık hemde çok kullanışlı olacak şekilde dizayn ediliyor. Yatak odası mobilyalarında yataklar tek kişilik iki yatağın yan yana getirilmesinden oluşturuluyor, elbise dolapları dekoratif aynalar ile süsleniyor, yatak başlıkları eskisi gibi klasik deri başlıklar dışında oymalı geometrik çizgilere sahip yatak başlıkları olarak tercih ediliyor.

serra-yatak-odasi aspendos_avangarde_yatak_odasi atlanta-yatak-odasi-o royal_yatak_odasi