Ev Dekorasyonunda Duvar Kağıdı Kullanımı

Ev dekorasyonunu tasarlarken genel anlamda unutulan noktalardan biriside duvarlarınıza getireceğiniz yenilikler üzerinedir. Yenileme işlemleri evdeki kullanılan mobilyalar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Unutulmamalıdır ki mobilyalar değişirse duvarların rengi ve kaplamaları da değişmelidir. Duvar dekorasyonu olarak kullanabileceğiniz aksesuarlar sınırlıdır. Bu aksesuarların başında duvar kağıtları yer almaktadır. Öyle ki duvar kağıtları artık salonda, mutfakta, çocuk odalarında ve yatak odasında rahatlıkla kullanılabilir. Duvar kağıtları artık üç boyutlu olarak da kullanılabilmektedir. Bununla beraber ilgi çekici manzara resimlerinden birisini salonunuzda uygulayarak ve ona uygun mobilyalar seçerseniz misafirlerinizi hayretler içinde bırakabilirsiniz. Duvar kağıtları sanılanın aksine uzun yıllar dayanabilecek malzemelerdir. Boya yapmaktan çok daha kolaydır.

Ev Dekorasyonunda Duvar Kağıdı Kullanımı 2 Ev Dekorasyonunda Duvar Kağıdı Kullanımı 3 Ev Dekorasyonunda Duvar Kağıdı Kullanımı

Filli Boya ile Duvar Dekorasyonu

Ev dekorasyonumuzda dikkat etmemiz gereken noktalardan biriside duvar dekorasyonudur. Öyle ki duvar dekorasyonunda kullanılacak öğeler oldukça önemlidir. Tablo, duvar kağıdı, boya ve ışıklandırma gibi bir sürü farklı detay vardır. Bazen bazı duvarlar sadece boya kullanılacak kapasitededir. Bununla birlikte bazı boyalar, kullanılmış olduğu duvarı o kadar zenginleştirir ki başka herhangi bir uygulamaya gerek kalmaz. Filli boya ev dekorasyonunuzda çığır açacak geniş renk kataloğu ile karşımıza çıkmaktadır. Pastel renklerden donuk renklere varana kadar profesyonel bir çalışma ile bizleri karşılar. Aynı zamanda mobilya seçimimize de karar vermeyi kolaylaştırır. Filli boya ürünlerini tam otuz yıllık bir tecrübe ile özenle ve güvenle üreterek hem iç hem de dış cephe için çeşitli boyalar üretmeye devam etmektedir.

Filli Boya ile Duvar Dekorasyonu 2 Filli Boya ile Duvar Dekorasyonu 3 Filli Boya ile Duvar Dekorasyonu

Çocuk Odalarında Duvar Kağıdı Kullanımı

Duvar kağıtları bir eve renk getiren ve enerjiyi yükselten bir uygulamadır. Tüm duvarı duvar kağıdı ile kaplayabileceğiniz gibi aynı zamanda bazı duvar kağıdı yapıştırmaları da kullanabilirsiniz. Çocuk odası dekorasyonunda duvar kağıdı kullanımı oldukça önemlidir. Çocuk odalarında kullanılan duvar kağıtları çocukların hayal güçlerini geliştirmeye yardımcı olacak şekilde uygulanmalıdır. Çocuk odalarının duvarlarında eğlenceli tasarımlar kullanırsanız eğer basit sade mobilyalar ile de odanın içinde bir bütünlük sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda duvar kağıdı kullanımı çocuk odaları için oldukça kullanışlıdır. Çünkü yeni üretilen duvar kağıtları genel anlamda duvar boyalarından çok daha dayanıklıdır. Bununla birlikte çok daha az maliyetlidir.

Çocuk Odalarında Duvar Kağıdı Kullanımı 2 Çocuk Odalarında Duvar Kağıdı Kullanımı 3 Çocuk Odalarında Duvar Kağıdı Kullanımı

Boya Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ev dekorasyonunda duvarlar önemli bir yer tutar. Hatta bazen duvar dekorasyonuna göre bile mobilya seçimleri yapılabilir. Duvarlar evinizin tuvalleridir. Bu tuvallere uygun çizimler yapılmazsa uygulayacağınız dekorasyonun hiçbir anlamı kalmaz. Özelliklede duvarlarda beyaz renk kullanımı çok önemlidir. tüm evinizi baştan aşağıya beyaza boyamak biraz cesaret işi olmakla birlikte ciddi bir dekorasyon düzenlemesi gerekmektedir. Çünkü kullanacağınız mobilyalar buna göre renkli olmalıdır. Aynı zamanda evin kapı pencerelerini beyazdan birkaç ton koyu olarak kullanırsanız sıkıcı bir havadan ziyade ferah bir alan yaratmayı başarırsınız. Beyaz renk ev dekorasyonunda vazgeçilmez bir parçadır. Uygun kullanılırsa asilliğin en belirgin gösterimidir.

Boya Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz 2 Boya Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Duvarlarda Niş Kullanımı

Niş ev dekorasyonunda kullanılan bir duvar süsleme tekniğidir. Duvar üzerine ekstra aparatlar yapılarak bu aparatlar alçı ile kaplanır. Sonrasında bu alçıları içine başta spotlar olmak üzere bir sürü LED ışık sistemi yerleştirilir. Bu sayede hareketsiz duvarlara hareket katılmış olunur. Duvar dekorasyonunda kullanılabilecek sınırlı sistem vardır. Boyamak, duvar kağıdı ile kaplamak, tablo asmak ve ışıklandırma yapmak bunların başında gelir. Niş hem bir ışıklandırma hem de görünüm esasıyla bir oyma sistemidir. Nişlerin içlerini farklı renklerle boyayarak farklı görünümler elde edebilirsiniz. Nişlere uygun mobilyalar seçerek ister modern ister geleneksel görünümler yakalamanız olasıdır. Bununla birlikte basit bir niş ile birlikte cansız ve sade duran duvarınız oldukça hareketlenecektir.

Duvarlarda Niş Kullanımı 2 Duvarlarda Niş Kullanımı 3 Duvarlarda Niş Kullanımı 4 Duvarlarda Niş Kullanımı

İlgi Çekici Duvar Saatleri Modelleri

Ev dekorasyonunda ilgi çekici bir duvar dekorasyonu tüm evi güzel gösterir. Bununla birlikte duvar dekorasyonunuzu süsleyebilmek için pek fazla seçenek yoktur. Ayna, tablo ve ışıklandırma sadece duvarlarda kullanılabilen eşyalardır. Bununla birlikte bir duvar saati bir kişinin karakteri üzerine bilgi verebilmektedir. Yeni çıkan saat modelleri arasında hem geleneksel guguklu saatler, hem modern tasarımlar hem de üzerinde özel çalışma yapılmış sanatsal saatler tasarlanmıştır. Duvar dekorasyonunda farklılık yaratmak isteyenlere muhakkak hitap edecektir. tek bir saat kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda birden fazla saat kullanarak farklılık yaratabilirsiniz. Uygun mobilyalarla hoş tasarımlar yaratmanız mümkündür. Unutulmamalıdır ki saat yalnızca zamanı gösteren bir eşya değildir.

dekoratif-duvar-saatleri dekoratif-duvar-saatleri-14

Tablo Dekorasyonundaki Ayrıntılar

Tablo dekorasyonu ev dekorasyonu içerisinde aksesuar sayılmaktadır. Bununla birlikte tablolar duvarlarda genel olarak tekli kullanılmaktadır. Duvar dekorasyonunda tablolarınızı LED ışıklarla destekleyebilirsiniz. Bununla birlikte bir tabloyu yine başka bir tabloyla bütün haline getirebilirsiniz. Tabloların iç içe geçmesi veya ayrı platformlar olarak bir arada kullanılması farklı bir tasarım oluşturur. Aynı zamanda tek bir duvarı da komple tablolarla süsleyebilirsiniz. Tablo dekorasyonu adı altında çok geniş bir başlık açmak gerekir. Çünkü bir tablo bir evin ruhunu yansıtır. Yakın zamanlarda afişlerden de tablo yapanlar oldukça sıklaşmıştır. Hatta yeni nesil tasarımlarda ev duvarları neredeyse hiç kullanılmayarak karışıklığın verdiği bir düzen uygulaması ile bolca tablo asılmaktadır.

Tablo Dekorasyonundaki Ayrıntılar 2 Tablo Dekorasyonundaki Ayrıntılar

Tablo Seçiminde Manzara Resimleri

Ev dekorasyonunda kullanılabilecek en güzel aksesuar tablodur. Bununla birlikte duvar dekorasyonunuzda kullanabileceğiniz çok az materyal vardır. Bunların başında ayna, tablo ve aydınlatmalar gelir. Salon dekorasyonunuz için özelliklede manzara resimli tablolar oldukça uyum sağlayacaklardır. Salon dekorasyonunuza göre bir manzara resmi seçmelisinizdir. Salonunuzun ruhuna göre seçebileceğiniz bir tabloyu muhakkak bulursunuz. Tablo seçerken özelliklede manzara resimli tablolarda rahatlıkla çerçeve kullanabilirsiniz. Kullandığınız çerçeve ev dekorasyonunuza uygun olmalıdır. Modern veya geleneksel işlemelerle kapalı bir çerçeve kullanabilirsiniz. Bununla birlikte manzara resimlerini sıklıkla tercih edilmesinin nedeni her zaman popülerliğini korumasıdır. Aynı zamanda başınızı kaldırdığınızda sizi mutlu edecek diyarların hayalini kurmak her zaman için cezp edici bir özellik olmaktadır.

dekoratif-tablolar-deniz dekoratif-tablolar-papatya

Duvar Dekorasyonunda Marshall Boya Kullanımı

Evdeki tüm alanlar için ayrı duvar dekorasyonu kullanmalısınız. Çünkü her odanın ve her mekânın dekorasyonu birbirinden farklıdır. Bu nedenle duvar dekorasyonunu da ayrıca düşünmek gerekmektedir. Ne yazık ki dekorasyon yapılırken duvar dekorasyonu geri planda kalır. Duvar dekorasyonunda kullanacağınız aydınlatma, tablo, aplik, çıkartma, stiker ve en önemlisi duvar rengi oldukça önemlidir. Bu noktaya geldiğimizde Marshall duvar boyaları yardımımıza koşmaktadır. Özelliklede son yıllarda çıkan Marshall boya renkleri arasında Osmanlı motiflerini andıracak tasarımlar görmekteyiz. Bununla birlikte daha sıcakkanlı, sempatik duvar renkleri ile de mobilya kullanımımız anlamında bize yol göstericidir. Marshall boyanın iç cephe, dış cephe ve ahşap için boyaları ve zengin renk seçenekleri bulunmaktadır.

Duvar Dekorasyonunda Marshall Boya Kullanımı 2 Duvar Dekorasyonunda Marshall Boya Kullanımı

Dekoratif Duvar Yapışkanları

Ev dekorasyonunda farklılık yaratmak adına birçok fikirler üretilmiştir. Günümüzde dekoratif ayna stickerlarından duvar yapışkanlarına kadar dekorasyona anlam katan birçok şey denenerek test edilmiştir. Daha çok küçük evlerde tercih edilen duvar yapışkanları mobilya görünümünde ve yatak başlığı görünümünde şık ve modern tarzları ile göz doldurmaktadır. Düşük maliyetlerle evinizde farklı bir hava yaratmak istiyorsanız dekoratif duvar yapışkanlarının değişik çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Ev dekorasyonunuza ve mobilyalarınıza uygun renkte ve desende bulabilirsiniz. Kuş, bahar dalları, çiçek motifleri, Atatürk portresi, yıldız desenleri ve kelebek motifleri gibi daha sayabilecegim birçok çeşidi ile evinizi baştan yaratmak istemez misiniz? Ayrıca Eiffel kulesi ve barış heykeli (anıtı) gibi bir çok farklı figür yapışkanları da bulunmaktadır.

Dekoratif Duvar Yapışkanları Dekoratif Duvar Yapışkanları 2