İlgi Çekici Peluş Halı Modelleri

Peluş adını verdiğimiz tüylü ve yumuşak kumaştır. Artık bu kumaş dokumasından halılarda üretilmektedir. Hatta çoğu bu halıları kullanmaktadır. Özellikle de çocuk odası dekorasyonunda sıklıkla kullanılmaktadır. Çünkü bu halılar gerçek bir halı ciddiyetinde görünmemektedir. Halbuki büyük peluş halılar uygun mobilyalar kullanılması halinde salonlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Aynı zamanda bu halılar oldukça hafiftir. Fiyat olarak fabrikasyon halılar içerisinde en ucuz olanlarındandır. Her ne kadar çocuk odası dekorasyonunda kullanılıyor olsa da bu alanlarda kullanmak sağlıksız olabilir. Yumuşak ve tüylü halılar toz tutma özellikleri yüzünden çocuklarınızda özellikle de solunum yollarında rahatsızlığa neden olabilir. Bu nedenle çocuk odalarında bu tarzda halıların kullanılmasından kaçınmak gerekmektedir.

simli halilar simli koridor halisi simli oturma odasi halisi simli yesil hali

El Dokuması Uşak Halı Modelleri

El dokuması Uşak halı modelleri ismi üzerinde gerçek el dokuması halılarıdır. Uşak halı modellerinin üretim yeri Hindistan’dır. Bu halıların metre karesine ödenecek para ortalama altı yüz Türk lirası kadardır. Halının dokunması sırasında özel iplikler ve özel işçilikler kullanılmaktadır. Dolayısıyla halının fiyatı diğer makine dokuması halılara göre oldukça fazladır. Bu nedenle geniş bir salon için 4 metre karelik bir halı iki bin beş yüz Türk lirası gibi bir ücrete denk gelecektir. Uşak halıları bu nedenle maddi durumu çok daha iyi olan kişilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Ev dekorasyonunda kullanılacak olan uygun mobilyalar ile hoş görünümler yaratılması olasıdır.

dekoratif baskili ugur hali ugur hali ugur leopar desenli hali ugur yama halı modelleri

El Dokuması Milas Halı Modelleri

El dokuması Milas halı modelleri ismi üzerinde gerçek el dokuması halılardır. Bunun yanında fiyat olarak diğer halılara göre daha pahalıdır. Çünkü el işçiliği yapılmıştır. Diğer halıların çoğu fabrikasyon ürünlerdir yani makineler tarafından belli programlarla hızlıca üretilir. El dokuması halılarda her bir ilmek sıkıca işlenir. Ortalama 2 metrelik bir halı da ilmek miktarı ne kadar çoksa fiyat olarak o kadar değerlenir. Bununla birlikte 2 metrelik el dokuması Milas halı modeline ortalama beş yüz ya da altı yüz lira gibi bir ücret ödemek durumunda kalırsınız. Ev dekorasyonunda geleneksellikten hoşlanıyorsanız bu halılar ihtiyacınızı oldukça karşılayacaktır. Bunun yanında mobilya seçimlerinizi de klasik modeller üzerine yaparsanız ev dekorasyonunuzda tam bir uyum sağlamış olursunuz.

cam hali dekoratif pas pas cicekli cam hali lacivert cam hali puzzle cam hali

Dekoratif Çıraklar Halı Modelleri

Dekoratif Çıraklar halı modelleri el dokuma ve makine dokuma halıları olarak ayrılmaktadır. El dokuma olan halı ürünleri maliyet anlamında daha pahalıdır. Bununla birlikte Çıraklar halı modelleri ev dekorasyonunda oldukça yenilikçi bir bakış açısına sahiptir. Öyle ki bu halı modellerini çocuk odasında, yatak odasında, mutfakta, koridorda ve salon dekorasyonunuzda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özelliklede dekoratif Çıraklar halı modelleri içerisinde pastel tonları sıklıkla kullanılmıştır. Bembeyaz mobilyalarla süslemiş olduğunuz salonunuzda bu rengarenk halı modelleri gerekli ve eksik kalmış olan hareketliliği sağlayacaktır. Dekoratif çıraklar halı modellerini aynı zamanda çocuk odalarında da kullanabilirsiniz. Öyle ki bu halılar çocuk odalarında kullanılarak çocuklarınızın hayal dünyasının gelişmesini sağlayabilmektedirler.

kare dilek hali kose desenli hali pionlu dilek hali puzzle dilek hali

Dekoratif İvi Halı Modelleri

Dekoratif İvi halı modelleri bir ev dekorasyonunda halı da aranılan özelliklerinde üstünde tasarımlarla bizleri karşılamaktadır. Özellikle de çocuk odaları için üretmiş olduğu otopark görünümlü halılar çocuklar için büyük ve geniş oyun alanları yaratmıştır. Bununla birlikte halı antialerjik özelliğe uygun olarak üretilmiştir. Bu sayede çocuklar üzerinde oynarken hem zararlı organizmalardan korunacaklardır hem de oldukça eğlenceli vakit geçireceklerdir. İvi halı modelleri her alan için üretilmiştir. Salon, çocuk odası, yatak odası, mutfak ve banyo halıları ile ilginizi çekecektir. İvi halı modelleri uygun mobilyalarla kullanıldığında çok eğlenceli bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Dekoratif İvi halı modelleri fiyatları ortalama olarak dört yüz lira gibi fiyatlardan başlamaktadır.

beyaz hali cicekli hali dekoratif hali

Dekoratif Kartal Halı Modelleri

Kartal halı 1985 yılında kurulmuş olan çok köklü bir firmadır. Müşteri memnuniyetini sağlayabilmek için üst düzeyde halılar üretmiştir. Bununla birlikte halılarda kullanılan iplikler Kartal halının kendi üretmiş olduğu özel ipliklerdir. Kısacası Kartal halı üretmiş olduğu halıların tüm sorumluluğunu kendi üzerine almaktadır. Kartal halı ürünleri ev dekorasyonunda canlı renkleri ile kendini belli etmektedir. Klasik halı modellerinin yanında aynı zamanda modern tasarımları ile halı alacak kişileri kendisine çekmektedir. Bu nedenle herkese hitap edebilmektedir. Tüylü ve tüysüz modelleri ile seçme şansını daha da genişletmektedir. Uygun mobilyalar ile kullanıldığında hoş dekorasyonlar yaratılabilir. Öyle ki kartal halı mobilyaya göre değil, mobilya kartal halıya göre alınmaktadır.

deri hali modelleri icin balat hali hardal rengi hali icin balat hali kare balat hali kaymaz hali icin balat hali koyu renk balat hali

Sultan Dekoratif Halı Modelleri

Sultan halı yaklaşık 20 yılı aşmış bir vakitle halı üretmektedir. Ürettiği halılarla müşterilerine en iyi şekilde hizmet etmeyi amaçlamaktadır. Aynı zamanda halıları diğer ünlü markaların halılarıyla aynı kalitede olup çok daha uygun fiyatlıdır. Sultan dekoratif halı modelleri bir ev dekorasyonunda kullanılabilecek türdedir. Aynı zamanda ev dekorasyonunun her alanında kullanılabilecek halı grubu üretmiştir. En çok dikkati çeken modelleri ise salon halılarıdır. İsmine uygun olarak sultanlara özel olarak üretildiği hissini yaratmaktadır. Uygun mobilyalar ile dekore edildiğinde çok şık bir salon oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte halı modelleri arasında tüylü ve tüysüz modeller de bulunmaktadır. Tüysüz sert olan modelleri çocuk odalarınız için rahatlıkla kullanabilirsiniz.
simli büyük hali

simli hali modelleri

simli hali

simli halilar

Ev Dekorasyonunda Pierre Cardin Halı Farkı

Pierre Cardin dünyaca ünlü bir marka olmanın yanında kaliteli ve göz alıcı ürünleri ile adını altın harflerle yazdırmayı başarmıştır. Pierre Cardin, ev dekorasyonu için tasarladığı aksesuarların yanı sıra halı ve perde sektöründe de bir numaradır. Mobilya ve halının bir bütün olduğunu düşünürsek Pierre Cardin bu bütünlüğü sağlayan ayrıcalıklı bir markadır. Modern çizgileri ve farklı duruşu sayesinde ev dekorasyonunda ki yerini alan Pierre Cardin halı modelleri evinize asalet getirecek. Kendine has desenleri ve renklerin bütünlüğü ile zengin bir koleksiyona sahip olan Pierre Cardin halı modelleri zengin koleksiyonu ve uygun fiyatları ile siz değerli müşterilerini beklemektedir. Kabartma halıların yanında klasik tarza uygun olarak tasarlanan halı çeşitleri ile ev dekorasyonunuza farklılık katabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Pierre Cardin Halı Farkı 2 Ev Dekorasyonunda Pierre Cardin Halı Farkı 3 Ev Dekorasyonunda Pierre Cardin Halı Farkı

Zemin Kaplaması Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zemin kaplaması bir ev dekorasyonu için oldukça önemlidir. Evin rengini, dokusunu ve havasını değiştirecek güç duvarlardan çok doğru zemin kaplamalarından geçmektedir. Bununla birlikte genel anlamda zemin kaplaması yapılırken tüm evin içini aynı döşemeler ile kaplamak büyük bir yanlıştır. Mutfak döşemeleri için sert, kaymayan ve kolay silinebilir parkeler ve hatta fayanslar kullanılabilir. Aynı durum banyo dekorasyonu içinde geçerlidir. Banyoda asla laminat parke kullanımı uygun değildir. Yatak odaları için halı kaplamaları oldukça ideal olduğu gibi aynı zamanda son yıllarda oldukça fazla tercih edilmektedir. Salon dekorasyonu için de sert zeminli laminat parkeler kullanarak aynı zamanda mobilyalarınızın şıklığını ön plana çıkartabilirsiniz.

zemin doseme 2 zemin doseme