Dekorasyonda Taç Tül Perde Kullanımı

Taç ismiyle yıllarca gündemde kalmış bir perde markasıdır. Perde markaları arasında öncülerden birisi olarak kabul edilir. Bununla birlikte Taç perde modelleri bütçeyi de çok fazla zorlamamaktadır. Ev dekorasyonunda en önemli öğelerden biriside perde kullanımıdır. Özellikle de seçilen tül perdeler tüm dekorasyonu değiştirebilecek niteliktedir. Öyle ki çok beğenmiş olduğunuz bir tül perdeye göre güneşlik ve hatta mobilya seçebilirsiniz. Uygun perde modelleri kullanıldığında hoş bir dekorasyon sağlarsınız. Bununla birlikte Taç tül perdelerinde güneşlik uyumuna çok önem göstermiştir. Hatta perdenin modernliğine ya da gelenekselliğine bakarak güneşlik üretmiştir. Güneşliğin duruş şekli bile içerideki tül perdenin görünümüne uygun olarak düzenlenmiştir.

gri ipek tac tul perde modelleri tac tul perde modeli turuncu tac tul perde modeli

Yatak Odası Dekorasyonunda Kırlent Yastık Modelleri

Ev dekorasyonunda yatak odası tasarım yapmak oldukça önemlidir. Özelliklede yoğun iş temposu yaşayan kişiler işten gelip yemek bile yiyemeden yatıp ertesi gün ki tempoya ulaşmak zorunda kalabilirler. Bu durumda vakit geçirdikleri tek yer yatak odasıdır. Böyle bir hayatta yatak odası dekorasyonu öneminin gittikçe fazlalaştırmaktadır. Kırlent yastık modelleri çok önceki yıllarda oldukça modaydı. Hatta örülen danteller yatak örtüsüyle evindeki diğer dantel tasarımlarıyla bir örnek oluştururdu. Bunun dışında işlemeli ve özellikle de gül desenli yastık modelleri de ön plandaydı. Bu modellerdeki yastıklar gelen misafirlere el emeği göz nuru olarak sunulurdu. Eski model bu yastıklar hala daha kullanılmaktadır.

dekoratif yastiklar modelleri kirmizi kalp desenli dekoratif yastik modeli kurdela el orgu dekoratif saten yastik modeli

Dekorasyonda Stor Perde Kullanımı

Stor perdeler mekanik veya yaylı sistemli perde olarak bilinmektedir. Genel anlamda işyeri ve ofis dekorasyonlarında sıklıkla görmekteyiz. Fakat ev dekorasyonunda da stor perde kullanımı oldukça yaygınlaşmaya başlamıştır. Bununla birlikte stor perde sadece kumaş benzeri olarak da imal edilebilir. Bunun dışında stor perdeler aralıklı yapılardan oluşmaktadır. Bu yapılar yandan sarkan zincir sayesinde ister tam bir perde haline getirilir ister biraz ışık alan bir ortam oluşturulabilir. Bununla birlikte stor perdelerin bu kadar çok kullanılmalarının nedeni ise kolay temizlenebilir olmasından kaynaklıdır. Aynı zamanda stor perdeler kalın kumaş perdeler ile uyum sağlayabilmektedir. Bununla birlikte bir sürü renk ve desen modelleri de rahatlıkla bulunabilir.

Dekorasyonda Stor Perde Kullanımı 2

Pembe Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odası dekorasyonunda pembe rengin çok hoş ve büyülü bir hava katacağını düşünüyorum. Pembe, saflığın, temizliğin, hayalperestliğin ve düşlerin rengidir. Bu nedenle ben pembe rengi çok seviyorum. Ev dekorasyonuna da çok farklı bir anlam kattığını düşünüyorum. Açık renk koltuk takımınızdan tekli koltuklarınızı pembeye kaplatın. Oturma odanızın ne kadar hareketli ve enerji dolu olduğunu göreceksiniz. İnsanın yaşadığı ortam çok önemlidir. Pozitif enerji veren renkleri hayatınızdan çıkarmayın. Pembe fon perdelerin ve pembe halıların dışında size küçük dokunuşlarla oturma odanızı dekore etmeniz gerektiğinden bahsetmek istiyorum. Pembe çiçekler, pembe kırlentler, pembe küçük vazolar ve pembe çerçeveler ile oturma odanızı daha canlı bir konuma getirebilirsiniz.

Pembe Oturma Odası Dekorasyonu 2 Pembe Oturma Odası Dekorasyonu

Ev Dekorasyonunda Perdenin Seçiminin Önemi

Ev dekorasyonunda perde seçimi oldukça önemli bir yere sahiptir. Çünkü perde modellerinde dekorasyona uygun olması ve rengin odanın havasına uygun olması gerekmektedir. Perde kumaşını ve tül perdeyi seçerken gün ışığından ne ölçüde faydalanabileceğinizi düşünün. Bazı perde tülleri kalın olduğu için her ne kadar beyaz ve krem bile olsa odayı aydınlık göstermiyor. Oysa bu seçim kanat perdede veya fon perdede önemli değildir. Çünkü kanat veya fon perdeler odanın görsel olarak havsını değiştiren aksesuarlardır. Tül perde seçiminde beyaz ve krem rengi tercih ederseniz eğer aydınlık bir görünüm elde erken odanızdaki mobilyalarla kolayca kombine olmuş bir perde rengi bulacaksınız. Dantel perdeler ve şeffaf perdeler ise gün ışığının daha net odaya girmesini sağlar. Aynı zamanda otantik bir hava veren dantel perdeler ev dekorasyonuna çok yakışmaktadır.

Ev Dekorasyonunda Perdenin Seçiminin Önemi 2 Ev Dekorasyonunda Perdenin Seçiminin Önemi

Yazlık Oturma Odası Dekorasyonu

Yazlık ev dekorasyonunda kullanılan mobilyaların gösterişten uzak, sade ve modern olmasına özen göstermelisiniz. Rahat ve kullanışlı mobilyalar doğru bir seçim olacaktır. Açık renklerin yoğun olduğu bir oturma odası her zaman aydınlık ve ferah olacaktır. Açık renk koltukların ve açık renk sehpaların dışında perde ve halının da çok iyi kombine etmek gerekmektedir. Yazlık oturma odası dekorasyonunda aksesuar çeşitlerinin de önemi vardır. Yazlık ev dekorasyonunda ve oturma odası dekorasyonunda en çok tercih edilen hasır ve bambu mobilyalar doğal görünüm açısından doğru bir tercih olacaktır. Ayrıca anti bakteriyel olan bambu mobilyalar hafif ve kullanışlı modellerdir. Yaz dekoruna uygun olarak seçilen aksesuarlardan güneş şeklinde bir saat veya yelkenli bibloları, deniz kabuklarından yapılan dekoratif fenerler ve denizyıldızından tasarlanan şık tablolar size önereceğim aksesuarlardan sadece bir kaçıdır.

oturma odasi 2 oturma odasi

Dekoratif Pencere Sistemleri

Pencere sistemlerinde ev dekorasyonunuza uygun olarak tasarlanan birçok çeşit bulunmaktadır. Mutfaklarda kullanılan pvc pencereler pivot pencere sistemleri 360 derece dönebilen ve Daha geniş kullanım alanı yaratarak işlevselliği artan ortamlar yaratmaktadır. Katlanır pvc pencere sistemleri de daha çok yazlık evlerde kullanılmaktadır. Katlanabilen pencere modellerinde deniz manzarasını ve doğayı daha iyi izleyebilme şansına sahip olacaksınız. Ayrıca ev dekorasyonunuza ve mobilyalarınızın kullanım alanına göre tasarlanabilen pencere modellerinde sürgülü modellerde çok tercih edilmektedir. Fransız tarzında tasarlanan balkonlarda da kullanılan sürgülü pencere sistemleri adaptörlüdür. Kullanışlı ve farklı pencere sistemleri ile sizde evinizi daha rahat aydınlatabileceksiniz. Pencere modellerinde çift açılabilen kanatları sayesinde evinize bol oksijen girmesini sağlayabilirsiniz.

Dekoratif Pencere Sistemleri 2 Dekoratif Pencere Sistemleri

Dekorasyonda Siyah Ve Beyazın Asaleti

Ev dekorasyonunda belirlediğimiz rengin dışa yansıması olumlu sonuçlar vermelidir. Ayrıca Mobilyalarınıza uyum sağlamalı ve göze hitap etmelidir. Siyah ve beyazın asaletine ve eşsiz duruşuna hayranım. Her renk ile olan muhteşem uyumunu ise anlatamam. Öyle ki beyazın saf ve duru görünümü siyahın koyu ve asil duruşu zıt renklerin aslında ev dekorasyonunda nasıl kombine yarattığı hakkında bize fikir veriyor. Asil renkleri her zaman dekore etmek kolaydır. Yakıştırmak ise tamamen beceri ister. Evinizin her köşesine uygun siyah çerçeveli ve beyaz fonlu tablolar ve siyah abajurların yanında beyaz vazolar vazgeçilemez dekorasyon aksesuarlarıdır. Ev dekorasyonunda beyaz koltukların üzerine siyah kırlent yastıklar ve siyah koltuk şalları da çok şık bir görsellik sunmaktadır.

Dekorasyonda Siyah Ve Beyazın Asaleti 2 Dekorasyonda Siyah Ve Beyazın Asaleti 3 Dekorasyonda Siyah Ve Beyazın Asaleti 4 Dekorasyonda Siyah Ve Beyazın Asaleti

Ev Dekorasyonunda Dekoratif Kapı Modelleri

Ev dekorasyonunda kapılarımızın ihtişamı oldukça önemlidir. Şık ve modern kapı örneklerinin dışında kendi tasarladığımız kapı modelleri de görmeye değer şıklıktadır. Parlak kadife kumaşlardan kaplanarak tasarlanan kapı modellerini parlak dekoratif taşlarla süsleyebilirsiniz. Şık ve gösterişli mekanlar için vazgeçilmez olan el işlemesi kapı çeşitleri de çok beğenilmektedir. Ahşap kapılarınız eskimiş durumda ise zımparalayarak dekoratif desen çalışmaları yapabilirsiniz. Ahşap kapı modellerine ferforje detaylarda çok yakışmaktadır. Ayrıca cam kapı modelleri de ev dekorasyonunda mobilyalarınıza yansıttığı şeffaflık açısından aydınlık ve ferah bir görünüm vermektedir. Dekorasyonunuza uygun olarak tasarladığınız dışa dönüm ve vurgulayıcı renkleri kullanarak kapılarınızı boyayabilirsiniz. Kapı çeşitlerinde camlar yoğunlukta ise şık tüllerden perde modelleri ile de süsleyerek ev dekorasyonunuza hareket kazandırabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Dekoratif Kapı Modelleri 2 Ev Dekorasyonunda Dekoratif Kapı Modelleri

Dekoratif Kapı Kitaplıkları

Evimizin vazgeçilmez mobilyalarından olan kitaplıklarımızı daha dekoratif hale getirmek için birçok tasarım uygulanmıştır. Fakat bana en ilginç gelen eski kullanmadığımız kapılarımızı değerlendirerek kitaplık haline getirmemiz. Ahşap kapılarımızı eskiciye vermek yerine zımparalayalım ve istediğimiz renge boyayalım. Tercih edilirse üzerine el işlemesi dekoratif desen çalışmaları yaparak daha farklı hale getirilebilir. Daha sonra verniklediğimiz kapımızın arkasına yani iç kısmına denk gelecek şekilde ahşap raflar monte edelim. Arkasına istenilen kontra plaklardan yerleştirerek ev dekorasyonuna uygun olarak tasarlandıktan sonra oturma odalarınızda, yatak odalarınızda ve hatta çalışma odalarınızda kullanabilirsiniz. Kapılarımızın kollarını da dekoratif kapı tokmaklarından ve kapı tutaçlarından monte ederek dekorasyona uyumlu olarak daha farklı bir hale getirebiliriz.

Dekoratif Kapı Kitaplıkları