Dekoratif Genç Kız Odası Mobilyaları

Genç kız odaları seçerken dikkat edilecek birkaç nokta vardır. Tahmin edildiği üzere öncelikle renk uyumları ve uygun mobilyalar gerekmektedir. Öyle ki genel olarak aileler küçük kızlarının bir genç kız olduğunu anlayamazlar ve asla büyümeyeceklermiş gibi görmektedirler. Buna uygun olarak da prenses şatoları görünümünde dekoratif oda takımları alırlar. Bununla birlikte genç kız olma yaşlarında bir kızın but arzda bir odayı kullanmaya devam etmesi oldukça komik olacaktır. Buna uygun olarak düşünülmeli ve öncesinde çocuk odası seçerken genel bir oda seçilmelidir ya da o da tekrardan yenilenmelidir. Unutulmamalıdır ki her küçük kız pembe renkten hoşlanmaz. Lila, kırmızı, mor gibi alternatif renklerin olduğunu da unutmamak gerekmektedir.

Genç kız odası tasarım fikirleri 8 Genç kız odası tasarım fikirleri 10 Genç kız odası tasarım fikirleri 14

Çocuk Odalarında Duvar Kağıdı Kullanımı

Duvar kağıtları bir eve renk getiren ve enerjiyi yükselten bir uygulamadır. Tüm duvarı duvar kağıdı ile kaplayabileceğiniz gibi aynı zamanda bazı duvar kağıdı yapıştırmaları da kullanabilirsiniz. Çocuk odası dekorasyonunda duvar kağıdı kullanımı oldukça önemlidir. Çocuk odalarında kullanılan duvar kağıtları çocukların hayal güçlerini geliştirmeye yardımcı olacak şekilde uygulanmalıdır. Çocuk odalarının duvarlarında eğlenceli tasarımlar kullanırsanız eğer basit sade mobilyalar ile de odanın içinde bir bütünlük sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda duvar kağıdı kullanımı çocuk odaları için oldukça kullanışlıdır. Çünkü yeni üretilen duvar kağıtları genel anlamda duvar boyalarından çok daha dayanıklıdır. Bununla birlikte çok daha az maliyetlidir.

Çocuk Odalarında Duvar Kağıdı Kullanımı 2 Çocuk Odalarında Duvar Kağıdı Kullanımı 3 Çocuk Odalarında Duvar Kağıdı Kullanımı

Çocuk Odalarında LED Işıklı Tablo Kullanımı

Çocuk odası dekorasyonunda genel anlamda tablo kullanılmaz. Bunun nedenlerinden birisi tabloların büyükler için olduğuna inanılmasındandır. Fakat çocukların sevdikleri karakterlerin resmedilmesi ve bunların duvarlarında olması oldukça hoş bir fikirdir. Genel anlamda çocuk odası dekorasyonunda sıklıkla duvar kağıdı kaplaması kullanılmaktadır. LED ışıklı yeni üretilen tablolar çocuklar için oldukça ilginç ve yararlı olacaktır. Geceleri çocuk odalarında sağlanması gerekilen bir ışık düzeyi bulunmaktadır. Bu ışık düzeyini LED ışıklı tablolar rahatlıkla sağlayabilecektir. Bunun yanında LED ışıklı tablolar bir tasarım harikasıdır. Uygun mobilyalar ile kullanılırsa salonda veya yatak odası dekorasyonunda kullanılabilir. Hatta daha ileri dekorasyonlarda koridor ve banyoda da aydınlatmaya ek olarak dekoratif LED ışıklı tablolar kullanabilirsiniz.

Çocuk Odalarında LED Işıklı Tablo Kullanımı 2 Çocuk Odalarında LED Işıklı Tablo Kullanımı 3 Çocuk Odalarında LED Işıklı Tablo Kullanımı

İki kişilik çocuk odası

Kardeş ile paylaşılan odanın çok ayrı bir tadı vardır. Tabi bunu çocukken anlayamıyoruz. Zaman geçiyor ve bize sadece bu oda ile ilgili hatıralar kalıyor. Çocuk odası dekorasyonu ev dekorasyonundan daha zevklidir. Çünkü hayal gücümüzün sınırı yoktur. Eğer çocuğunuz iki kardeş ise ve aynı odayı paylaşmak zorunda kalıyorlarsa onlar için farklı dekorasyon fikirleri üretebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, iki çocuk için dekoratif ranzalar uygun bir seçim olabilir. İsterseniz yan yana isterseniz üst üste koyarak hem yerden tasarruf edersiniz hem de farklılık yaratmış olursunuz. Uç uca da koyabileceğiniz şık karyola modelleri de bulunmaktadır. Aynı odayı paylaşmak istemeyen çocuklarınız için küçük bir dekorasyon tüyosu ister misiniz? Çocuk odasını eşit parçaya bölün. Yani bir duvarı farklı duvar kağıdı diğer duvarı farklı duvar kağıdı ile kaplayın. Ortadan bölmek için kullanacağınız dekoratif kitaplık ve ya gardırobunuzu açık renk tercih edin. Çocuğunuzun odası aynı zamanda aydınlık ve ferah olmalıdır.

iki kisilik cocuk odasi 2 iki kisilik cocuk odasi 3 iki kisilik cocuk odasi

Çocuk Odalarının Yaratıcı Dekorasyonu

Ev dekorasyonunda en göze çarpan odası çocuk odasıdır. Çünkü her zaman renkli, capcanlı ve cıvıl cıvıl olan çocuk odaları insanı hayaller dünyasına götüren pozitif enerji yayan bir özelliğe sahiptir. Çocuk odası dekorasyonunda mobilyaların yanı sıra çocukların kendini geliştirebileceği, zekâ gelişimini, el ve bilek gelişimini sağlayan dekoratif ve anti bakteriyel birçok aksesuar çeşitleri mevcuttur. Süslü ve renkli aksesuarlardan ve canlı bir dekorasyondan hoşlanan küçük bayanların yanı sıra küçük beylerde araba yarışlarından süper kahramanlara kadar aksiyon ve macera içerikli dekorasyonları tercih ediyorlar. Çocuğunuzun ilgi duyduğu alanı bilmek de çok önemlidir. Örneğin çocuk odalarında hobi alanı olarak küçük bir köşe tasarlayabilirsiniz. Bu alan oyun alanı, müzik alanı, kitap okuma ve boyama alanı da olabilir. Çocuklar için en iyisini anne ve babalar bilir.

Çocuk Odalarının Yaratıcı Dekorasyonu 2 Çocuk Odalarının Yaratıcı Dekorasyonu

Genç Odalarının Çarpıcı Dekorasyonu

Günümüzde genç odaları için tasarlanan mobilyaların dışında aksesuar çeşitleri de oldukça önemli bir yere sahiptir. Gençlerin sıra dışı fikirleri ile yeni dekorasyonlar yaratılırken genç odaları koleksiyonunda çığır açan son trend yatakların başucuna duvara asılan isim baş harfleridir. Farklı bir kombine yaratılan genç odaları için şık ve modern bir uygulamadır. Son moda olarak da genç odalarında gözüme çarpan dekorasyondan küçük tüyolar verecek olursam, gençler artık takım olarak oda mobilyası tercih etmiyorlar. Daha çok kendi enerjilerini yansıtan parça mobilyaları karışık olarak dekore etmekten hoşlanıyorlar. Bu tarz da farklı bir konseptte yol açıyor. Genç odasında ders çalışma köşesi olarak hazırlanan yerin oldukça ferah ve aydınlık olması önemlidir. Daha sonra arkadaşlarını misafir edebileceği ve kitabını okuyabileceği rahat koltuklu bir köşesi daha olmalıdır. Ev dekorasyonunda en çok göze çarpan genç odası dekorasyonu bir çok yönü ile bize fikirler verebilir.

genc odasi dekor genc odasi

Genç Odaları

Mobilya tasarımcıları gençlere yönelik hazırladığı çağdaş çizgileri ve modern tasarımları birleştirerek muhteşem odalar yaratmaktadırlar. Genç odalarında aranılan en önemli özellik genç hanımların ve genç beylerin tarzlarını kolayca yansıtmaktadır. Gençler, oda dekorasyonunda kendilerini iyi hissedecekleri ve hatta düşünce tarzını mobilyalarına yansıtmayı hedefledikleri sıra dışı mekanlar oluşturmayı isterler. Beyaz mobilya üzerine pembe, fuşya, kahve tonları ve pozitif enerji veren bütün renkleri bünyesine alan genç odaları mobilya konusunda oldukça kaliteli ve seçkin ürünlere sahiptir. Çalışma masası, şifonyer, dekoratif aynalar, 3 kapılı gardıroplar, kütüphane, cibinlik ve daha birçok şık mobilya seçenekleri ile istediğiniz şekilde odanızı tasarlayabilirsiniz. Ev dekorasyonunuza uygun genç odası mobilyaları ile tanışmanızı tavsiye ederim.

Genç Odaları 2 Genç Odaları 3 Genç Odaları