Dekoratif Ayna Kullanım Alanları

Dekoratif aynalar son yıllarda sıklıkla kullanılmaya başlandı. Hatta daha da öncesine bakacak olursak ayna kullanımı son zamanlarda özelliklede ülkemizde yaygınlaşmaya başlamıştır. Aynalar önceden ev dekorasyonunda gardırop veya ayakkabılık üstlerinde ve banyolarda kullanılırdı. Bunun dışında genelde kuaför ve berber gibi alanlarda oldukça sık ayna görmekteydik. Artık bu aynaları ev dekorasyonumuzda her alanda rahatlıkla kullanabiliyoruz. Çünkü ayna bir evi ev yapan en önemli aksesuardır. Aynı zamanda küçük evleri geniş ve derin göstermenin tek etkili yoludur. Aynalar salon dekorasyonunda kullanılabileceği gibi aynı zamanda yatak odası dekorasyonunda da rahatlıkla kullanılabilir. Mutfak dekorasyonunda kullanılması pek önerilmez. Çünkü temizlemesi oldukça güç olacaktır.

Dekoratif Ayna Kullanım Alanları 2 Dekoratif Ayna Kullanım Alanları dekoratif-aynalar 2

Geometrik Şekilli Dekoratif Aynalar

Ev dekorasyonunda ayna kullanımı oldukça önemlidir. Özellikle de alan küçüklüğünden yakınan kişiler için aynalar evi geniş gösterecektir aynı zamanda ortamda derinlik sağlayacaktır. Son yıllarda moda olan geometrik şekli aynalar oldukça kullanışlıdırlar. Bu aynalar duvara yapıştırma olabileceği gibi aynı zamanda çerçeveli modellerle de karşımıza çıkabilir. Geometrik şekilli aynalar köşegen olabilecekleri gibi aynı zamanda elips şeklinde ve yuvarlakta olabilirler. İhtiyacınız olan tek şey salon dekorasyonunuzun nasıl olduğunu bilmektir. Keskin hatlara sahip mobilyalarınız varsa sivri keanarlı aynalar kullanmalısınızdır. Bununla birlikte geleneksel yapılı bir salonunuz varsa yuvarlak hatlı gösterişli aynaları seçebilirsiniz. Özelliklede geleneksel salonlarda kenarlıklı aynalar oldukça etkili bir görünüm sağlayacaktır.

Geometrik Şekilli Dekoratif Aynalar 2 Geometrik Şekilli Dekoratif Aynalar 3 Geometrik Şekilli Dekoratif Aynalar

Dekoratif Deco Ayna Modelleri

Deco İstikbal mobilyaya bağlı bir markadır. Ev dekorasyonunda aydınlatma gibi önemli aksesuarları tasarlamaktadır. Bununla birlikte bir aksesuar ev dekorasyonunu değiştirici bir özelliğe sahiptir. Ev dekorasyonunda ayna kullanımı oldukça önemlidir. Deco bu önemin farkına vararak dekoratif aynalar üretmiştir. Deco aynaların hepsi çerçeveli ürünlerdir. Çerçeveli ayna demek duvara asılabilir, yeri değiştirebilir ve süslemelere açık bir ayna demektir. Kullanılan çerçevelerde ahşap ve demir aksanlar görünmektedir. Bu özelliklerden birisini seçmeniz için ev dekorasyonunuzda kullanmış olduğunuz mobilyalar önemlidir. Mobilyalarla uyumlu bir ayna kullanabileceğiniz gibi mobilyalarla uyumsuz bir ayna kullanarak da uyum sağlayabilirsiniz. Bu aynalar içerisinde oymalı geleneksel aynalar olduğu gibi modern çizgilere sahip aynalarda bulunmaktadır.

deko-ayna Dekoratif Deco Ayna Modelleri 2 Dekoratif Deco Ayna Modelleri

Dekoratif Aynalarda Fiyat Değişimleri

Ayna bir ev dekorasyonunun olmazsa olmaz parçasından birisidir. Öyle ki aynalar kullanılış şekline göre evinizi çok daha geniş gösterebilir. Evde bir derinlik kazandırır. Bununla birlikte dekoratif bir ayna bir mobilyaya göre çok daha fazla ilgi görmektedir. Artık aynalar klasik modellerde üretilmemektedir. Ebetteki klasik modeller vardır. Fakat klasik modellerde ayna sadece yansıtma işlevi için kullanılır. Hâlbuki bir ayna ev dekorasyonunu baştan aşağıya değiştirebilecek özelliktedir. Öncelikle kullandığınız aynanın özellikleri önemlidir. Çerçeveli bir ayna ile mi yoksa duvara yapıştırma bir ayna ile mi misafirlerinizi karşılamak istiyorsunuz bu karara varmanız gerekmektedir. Çerçeveli gösterişli aynalar yapıştırma aynalara göre çok daha pahalıdır. Yapıştırma aynaların uygulaması ise biraz daha zaman almaktadır.

Dekoratif Aynalarda Fiyat Değişimleri 2 Dekoratif Aynalarda Fiyat Değişimleri dekoratif-aynalar

Dekoratif Aşk Aynası Modelleri

Ev dekorasyonunda ufak ayrıntıların ne kadar da önemli olduğunu bilmek gerekir. Çünkü genel anlamda mobilyalara ve uyguladığınız kombinlere üstten bakılıp geçilmektedir. Her zaman güzellikler ayrıntılarda gizlidir. O nedenle aksesuar kullanımı çok önemlidir. Özellikle de yeni evlenen çiftler evlerine aşk aynası dediğimiz aynalardan yaptırmaktadırlar. Bu aynalar tam bir ayna özelliği taşımamaktadır. Kırılmaz bir özellikleri vardır. Yansıtma görevi normal bir aynaya göre daha azdır. Oldukça hafif yapıda özel dekorasyon ürünleridir. Bununla birlikte bu aynalar siz çıkartmadığınız sürece düşmeden uzun yıllar kullanılabilir. Aynanın şekli ise kalp şeklindedir. Bu kalp eşinizin ve sizin isimlerinizden oluşturulmaktadır. Bu sayede her zaman aşkınızı hatırlatacak bir ayna kullanmış olursunuz.

Dekoratif Aşk Aynası Modelleri 1 Dekoratif Aşk Aynası Modelleri

Ev Dekorasyonunda Duvar Tabakları

Ev dekorasyonunda herkesin bir tarzı ve beğendiği aksesuar çeşitleri vardır. Fakat beğenilen aksesuar çeşitlerini uygun şekilde uygun yerde kullanmak çok önemlidir. Duvar tabakları ile tasarlanan bir yemek odası bana her zaman çok modern ve yaratıcı gelmiştir. Birbirinden farklı desenlerde ve özenle tasarlanmış porselen tabaklarını desenleri ve renkleri kombine ederek yerleştirmek tamamen yaratıcılığınızla ilgilidir. Ayrıca evinizde şöminelerin üzerine, komodinlerin üzerine, telefonluk olarak da kullanılan geniş sehpaların üzerine ve daha sayabileceğim birçok yere kombine edebileceğiniz şık tasarımlar yaratabilirsiniz. Çini işlemeli ve varaklı tabaklar klasik tarzın yanı sıra modern tarzda dekore edilmiş mekanlarda da hoş bir görsellik sunmaktadır. Çiçek, bahar dalları, kuşlar ve uğur böceklerinden oluşan doğal desenler ile tasarlanmış duvar tabakları ise modern tarza uygun dekore edilmektedir.

Ev Dekorasyonunda Duvar Tabakları 3 Ev Dekorasyonunda Duvar Tabakları

Aynanın Ev Dekorasyonuna Yansıması

Ev dekorasyonunda ayna kullanarak farklılık ve şıklık yaratmak isteyen hanımların tercihidir. Ayna ile birçok dekoratif aksesuarlar elde edilebilmektedir. Aynalı vazolar, aynalı duvar saatleri, aynalı tablolar ve aynalı tabaklar dekorasyonunuzda tarzınızı yansıtan birkaç aksesuardır. Ayna ile yaratıcılığınızı ön plana çıkarmak isterseniz sizde kendi tasarladığınız her aksesuarı çok iyi kombine ederek dekore edebilirsiniz. Ayrıca ayna tablolar modern tarza çok iyi uyum sağlamaktadır. Ahşap çerçeve içine ayna detayları da görsellik açısından mükemmel bir seçimdir. Evinizin her köşesinde rahatlıkla kullanabileceğiniz ayna tablolar ve ayna saatler antrelere, salonlara, oturma odalarına çok yakışmaktadır. Bunların dışında Fransız ve İngiliz tarzını yansıtan dekoratif altın varak işlemeli aynalar salonlara ve yatak odalarına çok iyi uyum sağlamaktadır.

Aynanın Ev Dekorasyonuna Yansıması 2 Aynanın Ev Dekorasyonuna Yansıması 3 Aynanın Ev Dekorasyonuna Yansıması

Dekorasyonda El Emeğinin Büyülü Dokunuşları

Ev dekorasyonunda satın alınan birçok aksesuarın yanı sıra kendi hazırladığım ve bin bir emek vererek yaptığım tablolarımı, mumluklarımı, ahşap gazeteliklerimi, cam ve porselen tabaklarımı, tepsilerimi sergilemek bana inanılmaz haz veriyor. Ayrıca beğenilmek ise müthiş gurur vericidir. Ev dekorasyonunda mobilyanıza uygun renklerde boyadığınız seramik vazolar, şamdanlar ve tablalar muhteşem bir kombine olmaktadır. Ayrıca farklı desenlerde ve şekillerde aldığınız düğmelerde şık bir panoda kullanılabilir. Kurdele nakışı işlediğim dönemde yaptığım birçok şömen ve sehpa örtülerini evimin dekorasyonuna ve mobilyalarıma göre kombine ederek kullanmıştım. Oldukça beğenen bir hayran kitlem olmuştu. El emeginin ev dekorasyonunda ki yeri çok farklıdır. Emek verilen her şeye saygı sonsuz olunca ona ayrılan yerde çok özel oluyor açıkçası.

Dekorasyonda El Emeğinin Büyülü Dokunuşları 2 Dekorasyonda El Emeğinin Büyülü Dokunuşları

 

Ev Dekorunda Çiçek Zarafeti

Ev dekorasyonunda çiçeğe verilen önemi hepimiz çok iyi biliyoruz. Çiçek, girdiği her yeri ferahlatan ve inanılmaz huzur veren mucizevi bir şeydir. Evinizi dekore ederken mobilyalarınız ile uyumlu şık ve modern tabaklar, vazolar ve tepsilerin içerisine saplarını kısa keserek yerleştirdiğiniz çiçekleriniz dekoratif bir görsellik sergileyecektir. Ayrıca yapma çiçek seven hanımlar bu uygulamayı daha kolay yapabilirler. Vazoya çiçek yerleştirirken ise çiçeklerin etrafına ve aralarına yeşil bitkilerden serpiştirme gibi yerleştirirseniz daha doğal bir görünüm elde etmiş olursunuz. Meyve ile çiçek birlikte çok uyumlu olmaktadır. Muhteşem fotograf karelerini evinizde yaratmak isterseniz çiçeklerinizin arasına üzüm, çilek, kivi, muz, elma, portakal, mandalina, limon, kiraz, vişne ve daha birçok meyve kullanabilirsiniz. Ayrıca mumlarınızın kenarlarına da serpme olarak sapsız küçük çiçekler yerleştirerek romantik ortamlar yaratabilirsiniz.

Ev Dekorunda Çiçek Zarafeti 2 Ev Dekorunda Çiçek Zarafeti

 

Ev Dekorasyonunda Yeni Yıl Dokunuşları

Yeni yıl dekorunda pırıltılı simli zincirler ve süsler, kalpler, yıldızlar, parlak sim işlemeli toplar, Noel baba figürleri, çam ağacı kozalakları ve küçük hediye paketlerinden oluşan farklı birçok süs çeşidi bulunmaktadır. Çanlar, davullar, Noel babayı çeken kızaklı geyikler, çiçek figürleri ev dekorasyonunda en çok tercih edilen süs çeşitleridir. Mobilyalarımız ile kombine edebileceğimiz süslerden kapılarımıza çelenkler yapabiliriz. Yaratıcılığınızı ortaya çıkaracak değişik süslemeler ile sehpalarınızı, duvarlarınızı hareketlendirebilirsiniz. Ayrıca simli, parlak topları geniş dekoratif bir tabağa ve ya vazoya yerleştirerek etrafını kozalak ve çam ağacı dalları ile süsleyebilirsiniz. Ev dekorasyonunda yeni yılın büyülü dokunuşları sayesinde kendinizi daha huzurlu ve mutlu hissedeceksiniz. Kırmızı, pembe, altın rengi, gümüş rengi, mor, mavi ve yeşil rengin pırıltılı ve dekoratif görünümü dekorasyon hakkında size farklı fikirler verecektir.

Ev Dekorasyonunda Yeni Yıl Dokunuşları 2 Ev Dekorasyonunda Yeni Yıl Dokunuşları