Ev Dekorasyonunda Duvar Kağıdı Kullanımı

Ev dekorasyonunu tasarlarken genel anlamda unutulan noktalardan biriside duvarlarınıza getireceğiniz yenilikler üzerinedir. Yenileme işlemleri evdeki kullanılan mobilyalar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Unutulmamalıdır ki mobilyalar değişirse duvarların rengi ve kaplamaları da değişmelidir. Duvar dekorasyonu olarak kullanabileceğiniz aksesuarlar sınırlıdır. Bu aksesuarların başında duvar kağıtları yer almaktadır. Öyle ki duvar kağıtları artık salonda, mutfakta, çocuk odalarında ve yatak odasında rahatlıkla kullanılabilir. Duvar kağıtları artık üç boyutlu olarak da kullanılabilmektedir. Bununla beraber ilgi çekici manzara resimlerinden birisini salonunuzda uygulayarak ve ona uygun mobilyalar seçerseniz misafirlerinizi hayretler içinde bırakabilirsiniz. Duvar kağıtları sanılanın aksine uzun yıllar dayanabilecek malzemelerdir. Boya yapmaktan çok daha kolaydır.

Ev Dekorasyonunda Duvar Kağıdı Kullanımı 2 Ev Dekorasyonunda Duvar Kağıdı Kullanımı 3 Ev Dekorasyonunda Duvar Kağıdı Kullanımı

Filli Boya ile Duvar Dekorasyonu

Ev dekorasyonumuzda dikkat etmemiz gereken noktalardan biriside duvar dekorasyonudur. Öyle ki duvar dekorasyonunda kullanılacak öğeler oldukça önemlidir. Tablo, duvar kağıdı, boya ve ışıklandırma gibi bir sürü farklı detay vardır. Bazen bazı duvarlar sadece boya kullanılacak kapasitededir. Bununla birlikte bazı boyalar, kullanılmış olduğu duvarı o kadar zenginleştirir ki başka herhangi bir uygulamaya gerek kalmaz. Filli boya ev dekorasyonunuzda çığır açacak geniş renk kataloğu ile karşımıza çıkmaktadır. Pastel renklerden donuk renklere varana kadar profesyonel bir çalışma ile bizleri karşılar. Aynı zamanda mobilya seçimimize de karar vermeyi kolaylaştırır. Filli boya ürünlerini tam otuz yıllık bir tecrübe ile özenle ve güvenle üreterek hem iç hem de dış cephe için çeşitli boyalar üretmeye devam etmektedir.

Filli Boya ile Duvar Dekorasyonu 2 Filli Boya ile Duvar Dekorasyonu 3 Filli Boya ile Duvar Dekorasyonu

Oturma Gruplarında Doğtaş Mobilya Farkı

Oturma gurupları özellikle de salon dekorasyonuna büyük etki sağlayan yapılardır. Ev dekorasyonu içinde salonun kusursuz olması gerekmektedir. Doğtaş mobilya bunu düşünerek özelliklede yeni kreasyonunda oldukça ilginç tasarımlarla karşımıza gelmektedir. Öyle ki Doğtaş mobilya hem yaratıcı tasarımları hem de konforu müşterilerine sunmaktadır. Doğtaş mobilya bu anlamda sadece tasarıma önem vermemektedir. Yeni kreasyonunda toprak tonlarının sıklıkla kullanıldığını görebilirsiniz. Bununla birlikte beyazın ve siyahın özelliklede bir arada kullanıldığı kombinasyonlarda bulunmaktadır. Doğtaş mobilya kırk yıldır müşterilerine rahatlığı, konforu, güveni, memnuniyeti aynı zamanda hoş tasarımları vaat etmektedir. Ev dekorasyonunuz için gerekli düzenlemeleri yapabileceğiniz ilginç Doğtaş mobilya tasarımlarını bulmanız hiç de zor olmayacaktır.

dogtas-oturma-gruplari-modelleri-X10

Bahçe Dekorasyonunda Yüzme Havuzu

Bahçenize yüzme havuzu yaptırırken mimar, mühendis ve dekoratör ile çalışma yapmanız gerekmektedir. Fakat bununla birlikte sizin fikirlerinizde önemlidir. Kare yapılı bir eve keskin hatları olan bir havuz yakışır. Havuzunuzda çevre dostu sistemleri kullanabilirsiniz. Bunun yanında yavaş olmayan pompalar, su tasarrufuna yardımcı olan kartuş filtre, güneş enerjisi ile ısınan havuz suyu ve LED ışıklandırma sistemi oldukça faydalı olacaktır. Havuz zemini için seramik uygundur. Havuz temizliğinde klor sağlığa zarar vermektedir. Onun yerine ozon teknolojisi veya UV ışınları ile havuz zararlı canlılardan arındırılabilir. Bununla birlikte eski model havuzlara yenileme işlemleri yaparak teknolojik ayrıcalıklar getirilebilir. Bu sayede havuzun mimarisi ve şekli de korunmuş olur.

Bahçe Dekorasyonunda Yüzme Havuzu 2 Bahçe Dekorasyonunda Yüzme Havuzu

Dekoratif Bahçe Çeşmeleri

Bahçe çeşmesi bahçe dekorasyonuna gösteriş getirecek bir uygulamadır. Ev dekorasyonu kadar bahçe dekorasyonuna da önem gösterenlerin vazgeçilmezidir. Her çeşme her bahçeye uyum sağlamaz. Hem yapı hem şekil açısından çok fazla ayrıntı vardır. Çeşme malzemesi kategorisinde mermer, taş ve granit gibi seçenekler varken çeşme yapısı olarak fiberglas, seramik ya da metal türevleri çeşmelerde mevcuttur. Hem bütçeye hem dekorasyona uygun seçim yapılmalıdır. Beton en dayanıklı malzeme olmakla birlikte metal aksanlarda dayanıklıdır ancak pas tutması daha kolaydır. Duvar çeşmelerinin yanında ortada bir heykel halinde bulunabilen çeşmelerde mevcuttur. Aynı zamanda çeşmenin yerleşimi, bakımı ve çeşmenin yeri önemlidir. Bahçe çeşmeleri sabit olabileceği gibi aynı zamanda da portatifte olabilir.

Dekoratif Bahçe Çeşmeleri 2 Dekoratif Bahçe Çeşmeleri

Dekoratif Parke Modelleri

Parke kullanımı bir ev dekorasyonunun vazgeçilmez öğelerinden birisidir. Artık eski model seramikler ve fayans kaplamalar tarih olmuş durumda. Parkelerin ısı yalıtımı etkisi olması nedeniyle de enerjiden tasarruf edilebilmesi söz konusudur. Bununla birlikte parkeler artık klasik görünümlerinden kurtulmaya başlamıştır. Henüz ülkemizde bu dekorasyon harikası parke modelleri kullanılamıyor olsa da dünyanın farklı yerlerinde üretimine başlanan parkeler mevcuttur. Önümüzdeki yıllarda dekorasyonda muhakkak kullanacağımız parkeler arasında puzzle görünümlü ve geometrik desenli olan parkeler mevcuttur. Bu parkeler sayesinde basit görünen mobilyalarınızda dekorasyon anlamında değer kazanacaktır. Bu sayede hem ısı yalıtımı yaptırmış olacaksınız, hem dekorasyonda çığır açacaksınız hem de var olan mobilyalarınızı yenileme derdinden kurtulacaksınızdır.

ahsap_parke_modelleri farkli_parke_desenleri parke_deseni_cesitleri

Dekoratif Genç Kız Odası Mobilyaları

Genç kız odaları seçerken dikkat edilecek birkaç nokta vardır. Tahmin edildiği üzere öncelikle renk uyumları ve uygun mobilyalar gerekmektedir. Öyle ki genel olarak aileler küçük kızlarının bir genç kız olduğunu anlayamazlar ve asla büyümeyeceklermiş gibi görmektedirler. Buna uygun olarak da prenses şatoları görünümünde dekoratif oda takımları alırlar. Bununla birlikte genç kız olma yaşlarında bir kızın but arzda bir odayı kullanmaya devam etmesi oldukça komik olacaktır. Buna uygun olarak düşünülmeli ve öncesinde çocuk odası seçerken genel bir oda seçilmelidir ya da o da tekrardan yenilenmelidir. Unutulmamalıdır ki her küçük kız pembe renkten hoşlanmaz. Lila, kırmızı, mor gibi alternatif renklerin olduğunu da unutmamak gerekmektedir.

Genç kız odası tasarım fikirleri 8 Genç kız odası tasarım fikirleri 10 Genç kız odası tasarım fikirleri 14

Dekoratif İkea Mutfak Dolapları

İkea bilindiği üzere oldukça geniş showroomlara sahip büyük bir mobilya üreticisidir. Bununla birlikte İkea üretmiş olduğu ürünlerle herkesi kendisine çekebilmektedir. Aynı zamanda özel tasarım ürünlere de önem göstermekte ve müşterilerinin isteklerini ön planda tutmaktadır. İkea bir sürü üründe aksesuarlarda dahil olmak üzere hizmet vermektedir. Bunun yanında dekoratif İkea mutfak dolaplarından bahsetmek gerekirse alt dolap, yüksek dolap, duvar dolapları ve dolap ayaklıkları olmak üzere farklı şekillerde incelemek gerekir. Her alana ayrı ayrı değer veren İkea da yaratıcı mutfak dolapları ve nihayetinde yaratıcı mutfaklar oluşturmanız mümkündür. Size kalan sadece modele ve renge karar vermektir.

akrilik kirmizi mutfaklar beyaz mor mutfak ikea mutfak

 

İstikbal Mobilya Mutfak Masası ve Sandalyeleri

İstikbal mobilya yalnızca salon dekorasyonunuza değil aynı zamanda mutfak dekorasyonunuza da önem göstermektedir. İstikbal mobilyanın izlemiş olduğu strateji ev dekorasyonunda genel bir bütünlük sağlama çabasıdır. Bununla birlikte çoğu kişi salonlarında yemek odası takımı da kullanmaktadır. Fakat aile üyeleri çalışsa da çalışmasa da genel olarak kahvaltılar mutfakta yapılmaktadır. Bu da mutfakta sıklıkla kullanılabilecek bir masanın olması gerektiğini gösterir. İstikbal mobilya tam da bunu düşünerek mutfak masası ve uyumlu sandalyeleri ile karşınıza gelmektedir. Üretmiş olduğu mobilyalarda ki gibi bu masalarda da geniş seçme hakkına ve modellerine sahipsinizdir. Bununla birlikte mutfak dekorasyonunuza göre cami ahşap veya metal aksanlı mutfak masalarını tercih edebilirsiniz.

alfa-masa-sandalye- modeli class-masa-sandalye-siyah

İstikbal Mobilya Dekoratif Ofis Sandalyeleri

İstikbal mobilya ev dekorasyonunda oldukça ileride olan bir mobilya firmasıdır. Bununla birlikte evinizin her alanı için en ince ayrıntıda ürünler üretmiş olduğu gibi ofis dekorasyonunuz ya da çalışma odalarınız için de sizlere yardımcı olmaktadır. İstikbal mobilyanın bu kadar sevilmesinin nedeni en ufak mobilyalarında bile hem kaliteli hem de dekoratif ürünler üretiyor olmasından kaynaklanmaktadır. İstikbal mobilya dekoratif ofis sandalyeleri oldukça eğlenceli ve konforlu sandalyelerdir. Ürün gurubu içerisinde canto sandalye, canvas sandalye, lord sandalye, iris sandalye, point sandalye, conform sandalye, loren sandalye, funny sandalye ve planet sandalye çeşitleri bulunmaktadır. Sandalyelerinde hepsinde canlı renkler ve ilginç tasarımlar söz konusudur.

farkli ofis sandalyeleri istikbal dekoratif ofis sandalyesi İstikbal Ofis Sandalyeleri