Pembe Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odası dekorasyonunda pembe rengin çok hoş ve büyülü bir hava katacağını düşünüyorum. Pembe, saflığın, temizliğin, hayalperestliğin ve düşlerin rengidir. Bu nedenle ben pembe rengi çok seviyorum. Ev dekorasyonuna da çok farklı bir anlam kattığını düşünüyorum. Açık renk koltuk takımınızdan tekli koltuklarınızı pembeye kaplatın. Oturma odanızın ne kadar hareketli ve enerji dolu olduğunu göreceksiniz. İnsanın yaşadığı ortam çok önemlidir. Pozitif enerji veren renkleri hayatınızdan çıkarmayın. Pembe fon perdelerin ve pembe halıların dışında size küçük dokunuşlarla oturma odanızı dekore etmeniz gerektiğinden bahsetmek istiyorum. Pembe çiçekler, pembe kırlentler, pembe küçük vazolar ve pembe çerçeveler ile oturma odanızı daha canlı bir konuma getirebilirsiniz.

Pembe Oturma Odası Dekorasyonu 2 Pembe Oturma Odası Dekorasyonu

Renkli Mutfak Dekorasyonu

Mutfak dekorasyonunda sizde benim gibi renklilikten hoşlanıyorsanız canlı renklerin hatta zıt renklerin uyumuna dikkat etmelisiniz. Mutfak dolaplarını ve hatta mutfak mobilyalarınızı renkli yaptırabilir ve alabilirsiniz. Fakat ben mutfağımı küçük dokunuşlar ile büyülü bir hava vermeyi tercih ettim. Gözü yorduğunu söyleyen bazı renklerin bile böylesi dekorasyonda hayat bulduğunu söylemeliyim. Beyaz tercih ettiğim mutfak dolaplarımı ve mutfak masa, sandalyelerimi renklendirdim. Sandalyelere minder ve masa örtüsü ile beyaz mutfak dolaplarına renkli kumaş peçetelerle ve renkli fon perdelerle müthiş bir görsellik kazandırdım. Hatta geniş mutfaklarda kullanılan kanepelere canlı ve zıt renklerden yapacağınız kırlent yastıklar inanılmaz enerji verecektir. Mutfak dekorasyonunuzda renkli küçük vazolar ve renkli çiçeklerde kullanabilirsiniz.

Renkli Mutfak Dekorasyonu 2 Renkli Mutfak Dekorasyonu

Ev Dekorasyonunda Duvar Tabakları

Ev dekorasyonunda herkesin bir tarzı ve beğendiği aksesuar çeşitleri vardır. Fakat beğenilen aksesuar çeşitlerini uygun şekilde uygun yerde kullanmak çok önemlidir. Duvar tabakları ile tasarlanan bir yemek odası bana her zaman çok modern ve yaratıcı gelmiştir. Birbirinden farklı desenlerde ve özenle tasarlanmış porselen tabaklarını desenleri ve renkleri kombine ederek yerleştirmek tamamen yaratıcılığınızla ilgilidir. Ayrıca evinizde şöminelerin üzerine, komodinlerin üzerine, telefonluk olarak da kullanılan geniş sehpaların üzerine ve daha sayabileceğim birçok yere kombine edebileceğiniz şık tasarımlar yaratabilirsiniz. Çini işlemeli ve varaklı tabaklar klasik tarzın yanı sıra modern tarzda dekore edilmiş mekanlarda da hoş bir görsellik sunmaktadır. Çiçek, bahar dalları, kuşlar ve uğur böceklerinden oluşan doğal desenler ile tasarlanmış duvar tabakları ise modern tarza uygun dekore edilmektedir.

Ev Dekorasyonunda Duvar Tabakları 3 Ev Dekorasyonunda Duvar Tabakları

Ev Dekorasyonunda Perdenin Seçiminin Önemi

Ev dekorasyonunda perde seçimi oldukça önemli bir yere sahiptir. Çünkü perde modellerinde dekorasyona uygun olması ve rengin odanın havasına uygun olması gerekmektedir. Perde kumaşını ve tül perdeyi seçerken gün ışığından ne ölçüde faydalanabileceğinizi düşünün. Bazı perde tülleri kalın olduğu için her ne kadar beyaz ve krem bile olsa odayı aydınlık göstermiyor. Oysa bu seçim kanat perdede veya fon perdede önemli değildir. Çünkü kanat veya fon perdeler odanın görsel olarak havsını değiştiren aksesuarlardır. Tül perde seçiminde beyaz ve krem rengi tercih ederseniz eğer aydınlık bir görünüm elde erken odanızdaki mobilyalarla kolayca kombine olmuş bir perde rengi bulacaksınız. Dantel perdeler ve şeffaf perdeler ise gün ışığının daha net odaya girmesini sağlar. Aynı zamanda otantik bir hava veren dantel perdeler ev dekorasyonuna çok yakışmaktadır.

Ev Dekorasyonunda Perdenin Seçiminin Önemi 2 Ev Dekorasyonunda Perdenin Seçiminin Önemi

Banyo Dekorasyonunda Çift Lavabo Şıklığı

Ev dekorasyonunda farklılıklardan yana olan kişiler banyo dekorasyonunda da bu farklılığı hissettiriyorlar. Öyle ki bazı tasarımlara baktığımda hayatı kolaylaştıran birçok dekoratif şeyle karşılaşıyorum. Banyo dekorasyonunda çift lavabo şıklığına şahit olduğum günden bu yana birçok soru işareti kafamdan silindi. Öyle ki lavabo çok yer kaplayan geniş modelleri ile banyolarda yerini alırken, çift lavabo nasıl olur ki diyenler vardır içimizde muhakkak. Dekoratif ve modern tasarımı ile lavabo modelleri göz kamaştırıyor. Geniş banyolar için tercih edilen çift lavabo, banyo mobilyalarınıza da uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Sabah evden aynı saatte çıkmak isteyen ebeveynlerin banyoların önünde kuyruk oluşturma zamanı artık çok gerilerde kaldı. Çift lavabo modelleri ile hayatınızın nasıl kolaylaştığına şahit olacaksınız.

Banyo Dekorasyonunda Çift Lavabo Şıklığı 2 Banyo Dekorasyonunda Çift Lavabo Şıklığı

Yazlık Oturma Odası Dekorasyonu

Yazlık ev dekorasyonunda kullanılan mobilyaların gösterişten uzak, sade ve modern olmasına özen göstermelisiniz. Rahat ve kullanışlı mobilyalar doğru bir seçim olacaktır. Açık renklerin yoğun olduğu bir oturma odası her zaman aydınlık ve ferah olacaktır. Açık renk koltukların ve açık renk sehpaların dışında perde ve halının da çok iyi kombine etmek gerekmektedir. Yazlık oturma odası dekorasyonunda aksesuar çeşitlerinin de önemi vardır. Yazlık ev dekorasyonunda ve oturma odası dekorasyonunda en çok tercih edilen hasır ve bambu mobilyalar doğal görünüm açısından doğru bir tercih olacaktır. Ayrıca anti bakteriyel olan bambu mobilyalar hafif ve kullanışlı modellerdir. Yaz dekoruna uygun olarak seçilen aksesuarlardan güneş şeklinde bir saat veya yelkenli bibloları, deniz kabuklarından yapılan dekoratif fenerler ve denizyıldızından tasarlanan şık tablolar size önereceğim aksesuarlardan sadece bir kaçıdır.

oturma odasi 2 oturma odasi

Dekoratif Duvar Yapışkanları

Ev dekorasyonunda farklılık yaratmak adına birçok fikirler üretilmiştir. Günümüzde dekoratif ayna stickerlarından duvar yapışkanlarına kadar dekorasyona anlam katan birçok şey denenerek test edilmiştir. Daha çok küçük evlerde tercih edilen duvar yapışkanları mobilya görünümünde ve yatak başlığı görünümünde şık ve modern tarzları ile göz doldurmaktadır. Düşük maliyetlerle evinizde farklı bir hava yaratmak istiyorsanız dekoratif duvar yapışkanlarının değişik çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Ev dekorasyonunuza ve mobilyalarınıza uygun renkte ve desende bulabilirsiniz. Kuş, bahar dalları, çiçek motifleri, Atatürk portresi, yıldız desenleri ve kelebek motifleri gibi daha sayabilecegim birçok çeşidi ile evinizi baştan yaratmak istemez misiniz? Ayrıca Eiffel kulesi ve barış heykeli (anıtı) gibi bir çok farklı figür yapışkanları da bulunmaktadır.

Dekoratif Duvar Yapışkanları Dekoratif Duvar Yapışkanları 2

 

Ev Dekorasyonunda Boyanın Önemi

Dekorasyonunuzu tamamlayan ve evinize anlam katan boyalar ile baştan yaratılan mekanlar insana pozitif enerji veriyor. Öyle ki dekorasyonunuza uygun olarak tasarlanan birçok boya çeşidi ve rengi mevcuttur. Boyaların rengi ev dekorasyonunuzda çok önemlidir. Beyaz rengin saf ve duruluğunu biliyoruz. Beyaz boyalı evlerde kullanılan renkli aksesuarlar daha çok göze çarpmaktadır. Ayrıca beyaz rengin soğuk bir duruşu vardır. Krem rengi biraz daha yumuşak ve ılık bir görünüme mevcuttur. Günümüzde son tren olarak uygulanan duvarların farklı renklere boyanması ve dekorasyona hareket kazandırması amaçlanmıştır. Duvar kağıtlarının yanı sıra bu uygulama da çok tercih edilmektedir. Zıt renklerin uyumuna şahit olduğumuz boya uygulamasına duvar aplikleri ve abajurlarla aydınlatarak dekorasyonunuza farklılıklar katabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Boyanın Önemi 2 Ev Dekorasyonunda Boyanın Önemi 3 Ev Dekorasyonunda Boyanın Önemi

Dekoratif Salıncak Modelleri

Yaz günlerinin bunaltıcı sıcaklarında kendimizi bahçemize atarız. Bahçenin keyfini çıkardığımız bu zamanlarda iki ağacın arasına yaptığım hamak ve salıncak geldi aklıma da, ne güzel günlerdi diyorum şimdi. Salıncak bahçeler için olmazsa olmazları arasında yerini almaktadır. Günümüzde dekoratif salıncak modellerinde bahçe dekorasyonunuza uygun tasarımlar bulunmaktadır. Renkli minderlerden ve renkli kırlentlerden tasarladığımız salıncak çeşitlerimize hareket kazandırmak için uygun dekoratif aksesuarları tercih etmelisiniz. Ayrıca bahçenizde kaplayacağı alanı düşünürsek salıncak modelleri için ayrı bir köşe tasarlamak daha iyi olacaktır. Eski kullanılamaz hale gelen banklarımızı da salıncak yaparak kullanabiliriz. En güzeli de hamaklardır. Rahat, konforlu ve şık hamak modelleri ile daha modern bahçe dekorasyonu tasarlayabilirsiniz.

Dekoratif Salıncak Modelleri 2 Dekoratif Salıncak Modelleri 3 Dekoratif Salıncak Modelleri 4 Dekoratif Salıncak Modelleri

Dekoratif Pencere Sistemleri

Pencere sistemlerinde ev dekorasyonunuza uygun olarak tasarlanan birçok çeşit bulunmaktadır. Mutfaklarda kullanılan pvc pencereler pivot pencere sistemleri 360 derece dönebilen ve Daha geniş kullanım alanı yaratarak işlevselliği artan ortamlar yaratmaktadır. Katlanır pvc pencere sistemleri de daha çok yazlık evlerde kullanılmaktadır. Katlanabilen pencere modellerinde deniz manzarasını ve doğayı daha iyi izleyebilme şansına sahip olacaksınız. Ayrıca ev dekorasyonunuza ve mobilyalarınızın kullanım alanına göre tasarlanabilen pencere modellerinde sürgülü modellerde çok tercih edilmektedir. Fransız tarzında tasarlanan balkonlarda da kullanılan sürgülü pencere sistemleri adaptörlüdür. Kullanışlı ve farklı pencere sistemleri ile sizde evinizi daha rahat aydınlatabileceksiniz. Pencere modellerinde çift açılabilen kanatları sayesinde evinize bol oksijen girmesini sağlayabilirsiniz.

Dekoratif Pencere Sistemleri 2 Dekoratif Pencere Sistemleri